• مناطق ویژه گردشگری

  جستجو بر اساس
  آبشار آبگرم
  توضیحات :

      بعد از عبور از گردنه‌ها و کوه‌های بسیار زیبای جاده کلات در کیلومتر 75 دو راهی آبگرم، واقع شده است. مسیر فرعی تا منطقه ییلاقی و بسیار زیبای آبگرم تقریبآ 7 کیلومتر است. سراسر این دره طولی را باغات و مزارع کشاورزی دربر گرفته است و رودخانه پر آب آبگرم نیز در این دره در جریان است که در بالا دست خود آبشار مرتفع را ایجاد می کند و بخار حاصل از آن نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند در کنار این منظره طبیعی بدیع وجود رباط تاریخی آبگرم و آسیاب‌های آبی که با کمی مرمت می توان چرخش آن را به نظاره نشست و برج‌های نگهبانی که جهت حفاظت این منطقه ایجاد شده است، نقش مهم تاریخ و طبیعت را در کنار هم در این منطقه نمایان ساخته است تا گردشگر فرهنگی و طبیعت گرد از وجود هر دو لذت ببرد.


   
  آبشار ارتکند
  توضیحات :

      از جمله مناطق گردشگری در شهرستان کلات آبشار ارتکند و مناظر زیبای اطراف آن است. این آبشار نسبتا مرتفع که از میان کوه‌های سرسبز منطقه ارتکند به پایین می‌غلتد چشم‌اندازی بدیع و شگرف در این ناحیه بوجود آورده است. منطقه ارتکند به دلیل داشتن ارتفاعات و ناهمواری‌های طبیعی همواره مورد علاقه کوهنوردان و ورزشکاران نیز بوده است. این مکان در 40 کیلیومتری جاده مشهد به کلات واقع شده است.

   
  رودخانه ها، آبشارها و سد زاوین
  توضیحات :

      سرزمین زیبای زاوین که رودخانه‌ای به همین نام آن را مشروب ساخته سبب پراکنش درختان مثمر و غیرمثمر فراوانی در منطقه گردیده و ایجاد گذرگاهی چشم‌نواز را برای طبیعت دوستان رقم زده است. پستی و بلندی مسیر رودخانه سبب ایجاد آبشارهایی در این مکان گردیده که فضای سرسبز و بی‌نظیری از انواع درختان و گیاهان جنگلی آن را فراگرفته است. برای تسهیل در تردد گردشگران، نردبان‌های فلزی در مسیر نصب شده است. در پایین دست این آبشارها سد زاوین قرار گرفته است که چشم هر گردشگری را به خود می خواند.
   

   
  بابا رمضان
  توضیحات :

     اين روستا از توابع دهستان هزار مسجد است كه اكثريت رودخانه‌هاي شهرستان از اين كوه‌ها سرچشمه مي گيرد. اين رودخانه‌ها در طي مسير خود كه به تركمنستان ختم مي شود، علاوه بر سيراب  كردن شهرستان، مناطق و مناظر بسيار زيبايي در مسير خود بوجود مي آوردند كه آبشارهاي مرتفع و دره‌هاي سرسبز مهم‌ترين اين جذابيت ها هستند. رودخانه و آبشار بابا رمضان يكي از اين مناطق زيبا است. اين روستا در 43 كيلومتري كلات به سمت درگز واقع شده است و به دليل وجود زيارتگاهي كوچك به نام بابا رمضان به اين نام خوانده مي شود.
   

   
  منطقه ییلاقی لایین
  توضیحات :

      منطقه ییلاقی لایین در 30 کیلومتری شمال غربی کلات واقع شده است. در این منطقه رودخانه‌ای پر آب جریان دارد که از لایین کهنه تا روستای سنگ دیوار را مشروب می کند. آب و هوای معتدل کوهستانی و آب فراوان این ناحیه را به سرزمینی سبز مبدل کرده است. در اردیبهشت ماه هر سال با شکفتن شقایق‌های وحشی، این مکان با دشتی از گل های سرخ شقایق فرش می شود که منظره آن هر گردشگری را شگفت زده می‌کند. در منطقه لایین روستاهای خوش آب و هوایی با تنوع گیاهی بسیار و مزارع پر بار شالی همچون روستای چهار راه، بابا رمضان، سنگ دیوار، لایین کهنه و لایین نو قرار دارند.

   

   

  آبشارهای دره قره سو
  توضیحات :

      دره قره‌سو تقریبا در 10 کیلومتری غرب شهر کلات واقع شده است. این منطقه کوهستانی پر آب و مصفا مکانی جذاب برای گردشگران بوجود آورده و آبشارهایی دیدنی و زیبایی را در دل خویش جای داده است. در راه کوهستانی دره‌ی قره‌سو، بر دیواره‌های سنگی نردبان‌های فلزی نصب گردیده تا مسیر رفت و آمد و دسترسی به آبشارها را برای گردشگران آسان‌تر نماید.


  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی
ارتباط با ما
سایر شهرستان ها
ورود به پنل

شهرستان کلات، خیابان امام خمینی، اثر تاریخی کاخ خورشید

05134722239         05134723920
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق